Περιοδικό Πολιτικής Και Πολιτισμικής Παρέμβασης


Σε εποχές που βασιλεύει το ψέμα, η διάδοση της αλήθειας είναι πράξη επαναστατική
Σιφουνάκηδες...

< Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας | Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας > 
Συγγραφέας Μήνυμα
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 20, 2010 11:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Σιφουνάκηδες... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Σιφουνάκηδες…



Για τη βουλιμία και την ψευτιά της νεόπλουτης εκσυγχρονιστικής κάστας έχουμε γράψει πολλές φορές.

Αυτές οι παρασιτικές εκβλαστήσεις της «αρπαχτής» και της πολιτικής «αλητείας» έχουν πάρει σήμερα την πλέον απαίσια και αυθάδη έκφραση.


Οι παγκαλοσιφουνάκηδες αποτελούν απλώς τα τυπικά δείγματα…

Η «εκτέλεση» του Σιφουνάκη από τον Βγενόπουλο απλώς αποτυπώνει το μέγεθος, το πλάτος και την κομπάζουσα παχυδερμία της πολιτικής παρασιτίας και ψευτιάς.

Η αηδία εδώ πολλαπλασιάζεται από τη φρίκη…

Επιστροφή στην κορυφή
Ροβεσπιέρος
Site Admin


Ένταξη: 13 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 3102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 20, 2010 11:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Σηφουνάκειον άγος
Πηγή:
http://kafeneio-gr.blogspot.com/2010/04/blog-post_4162.html




Τι έγινε ρε παιδιά;;


Χάσανε την επιταγή , χάσανε το δάσος και εμείς τον μπούσουλα
Χθες το βράδυ ο Βγενόπουλος είπε ότι έδωσε 50 εκατ. δραχμές στο Σηφουνάκη για αναδάσωση στη Σάμο.
Σήμερα ο Πεταλωτής είπε οτι ποτέ δεν έδωσε ο Βγενόπουλος τα λεφτά.
Πριν από λίγο ο Βγενόπουλος έδωσε στη δημοσιότητα την επιταγή.


Ρε πότε θα δούμε κάποιον να παραιτείται, διότι για φυλακή μην κάνετε κουβέντα....


_________________
«Οι Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης μέσα
σε καπιταλιστικό καθεστώς, είτε είναι απραγματοποίητες,
είτε είναι αντιδραστικές»(Λένιν)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκέπτης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 21, 2010 12:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Μην περιμένεις καμιά παραίτηση, όσο για τη φυλακή, δεν καταλαβαίνω πώς τη φαντάστηκες. Επίσης, είμαι βέβαιος πως τα πανέξυπνα και προσαρμοστικά λαμόγια θα βρουν τους τρόπους να συνεχίσουν τις κλεψιές και τις ρεμούλες ακόμα και κάτω από το καθεστώς αυστηρής επίβλεψης που μας περιμένει. Ακόμα όμως και στην εντελώς απίθανη περίπτωση που με κάποιο μαγικό τρόπο αυτές οι συνήθειες σταματήσουν ξφνικά, εγώ, ένα από τα υποζύγια που ονομάζονται μισθωτοί, θέλω να ξέρω πού πηγαίνουν τα λεφτά που μου παίρνουν καθώς και αυτά που δεν θα μου δίνουν.

Αυτό που ζητώ είναι πολύ απλό: Νομοθέτηση της τακτικής δημοσιοποίησης στο διαδίκτυο όλων των λογιστικών εγγραφών του δημόσιου τομέα εκτός μισθοδοσίας.

Φυσικά, από τεχνική άποψη αυτό είναι τόσο δυνατόν όσο δυνατόν είναι να γνωρίζουμε πόσοι είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι ή οι συνταξιούχοι του δημοσίου. Φυσικά, μια τέτοια διευθέτηση θα θίξει οικονομικά συμφέροντα που αθροίζονται σε δισεκατομμύρια, δηλαδή ένα μεγάλο μέρος αυτών που λείπουν. Φυσικά, και οι πολιτικοί μας θα βρουν χίλιες δικαιολογίες γιατί κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν ή επιθυμητό.

Αναρρωτιέμαι αν ο ορυμαγδός που έρχεται, η πείνα, ο θυμός και η οργή εκτός από το κάψιμο της Αθήνας μπορούν να τροφοδοτήσουν και κάτι πιο εύστοχο και δημιουργικό. Αν θες κάποτε να δεις καμιά παραίτηση ή κανέναν τέτοιο κλέφτη σε φυλακή, θα πρέπει να μπορείς να τον πιάσεις μόνος σου.

Ο Τσαλακωμένος
Επιστροφή στην κορυφή

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες