Περιοδικό Πολιτικής Και Πολιτισμικής Παρέμβασης


Σε εποχές που βασιλεύει το ψέμα, η διάδοση της αλήθειας είναι πράξη επαναστατική
S.O.S. Ψυχίατροι - πνευματικοί σώστε με

< Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας | Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας > 
Συγγραφέας Μήνυμα
Ο Προφήτης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 13, 2008 11:51 am    Θέμα δημοσίευσης: S.O.S. Ψυχίατροι - πνευματικοί σώστε με Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
S.O.S. Ψυχίατροι - πνευματικοί σώστε με

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν οι πολιτικοί αρχηγοί δεν έχουν άλλη απασχόληση από το να με αντιγράφουν :
    1. Πριν από δέκα χρόνια δήλωσα ότι αν οι λέξεις «εκατό κιλά» τοποθετηθούν μπροστά από τη λέξη «άνδρας» προσδίδουν στιβαρότητα - αποφασιστικότητα. Ο Καραμανλής το έκανε «δέσμευση» αρχικά και μετά «πράξη». Είναι να μη δεσμευτεί αυτός ο άνθρωπος.
    2. Στις προηγούμενες δημοτικές εκλογές ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ !!! βγήκα από το παραβάν και με ύφος μισοαπορημένο μισοαγριεμένο (αυτό το έχω από φυσικού μου) ΖΗΤΗΣΑ ΣΤΥΛΟ !!! Το ίδιο έκανε και ο Giorgo αλλά με ύφος μόνο μισοαπορημένο (το έχει από φυσικού του). Μας εξήγησαν και των δύο οι εφορευτικές ότι σταυρό βάζουμε μόνο στον πρώτο γύρο. Εμένα ευτυχώς όχι μπροστά στις κάμερες.
    3. Τον Οκτώβριο εξηγούσα μετά πάσης σοβαρότητος
      a. την αναγκαιότητα δημιουργίας επιτροπών αγώνα σε κάθε νηπιαγωγείο
      b. το επείγον της στελέχωσης και λειτουργίας Πανελλήνιου συντονιστικού καταλήψεων Δημοτικών αποτελούμενου από μαθητές κάθε τάξης κατά πληθυσμιακή αναλογία ομάδων.

    Ο Τσίπρας ακολούθησε και με την ίδια σοβαρότητα (λες να την έχει από φυσικού του και να μην το ξέρει???) έκανε λόγο για ψήφο στα 16.

Αν δω και την Αλέκα με ξυρισμένο κεφάλι φεύγω για το Όρος !!!
Ο Προφήτης
Επιστροφή στην κορυφή

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες