Περιοδικό Πολιτικής Και Πολιτισμικής Παρέμβασης


Σε εποχές που βασιλεύει το ψέμα, η διάδοση της αλήθειας είναι πράξη επαναστατική
Κοριός στον κόρφο μου!

< Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας | Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας > 
Συγγραφέας Μήνυμα
Ρεσάλτο
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 07, 2022 3:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Κοριός στον κόρφο μου! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Κοριός στον κόρφο μου!



Παρακολουθείται (;) το τηλέφωνο του Νίκου Ανδρουλάκη, προέδρου του ΠΑΣΟΚ.

Συγκλονίζομαι!

Από την εποχή του Τόμπρα το ΠΑΣΟΚ παρακολουθούσε όσα τηλέφωνα έβρισκε μπροστά του, αλλά να παρακολουθείται εν έτει 2022 το τηλέφωνο του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ, με ξεπερνάει! Πέφτω

απΆ τα σύννεφα! (τσουπ εδώ, σΆ αυτήν τη σελίδα).

***

Μόνον ντρον δεν έχουν μέσα τους τα κινητά μας για να βλέπουν ακόμα και τα όνειρά μας, αλλά όλα κι όλα, κοριός με τσιπάκι να παρακολουθεί

τους δημαγωγούς που έχουν σφάξει μνημονιακά κι απάνθρωπα τους πάντες, απαράδεκτον!

……….


Να παρακολουθεί τον φίλο μου τον Μήτσο τον Λιγούρη ο Έλον Μασκ αυτοπροσώπως το καταλαβαίνω. Διότι ο Μήτσος ο Λιγούρης, για τους φίλους ο Μήτσος ο ¶φραγκος, μπορεί κάποια μέρα να τα πάρει στο κρανίο και να τους κάνει τα λογιστικά, τα λογισμικά και τους αλγόριθμους, μπάχαλο! Συνεπώς καλώς παρακολουθείται

τι τρώει (όταν έχει να φάει), τι πίνει (εκτός από κώνειο) και τι λέει (όταν δεν βρίζει σαν χαμάλης). Αλλά ο Ανδρουλάκης γιατί να παρακολουθείται; Για να δει ο Μητσοτάκης, αν κάνει κι ο Ανδρουλάκης ό,τι κάνει ο Μητσοτάκης; Γιατί δεν ρωτάνε τον Τσίπρα;

Και οι τρεις ό,τι τους λένε στο τηλέφωνο τα αφεντικά κάνουν! Παίρνει τηλέφωνο η Πρεσβεία, τσουπ η Συμφωνία των Πρεσπών! Παίρνει τηλέφωνο η Πρεσβεία, τσουπ η αναβολή (ή η επίσπευση) των εκλογών.

ΕφΆ όσον λοιπόν μιλάμε σαν άνθρωποι, γιατί να παρακολουθεί το τηλέφωνο ο ένας του άλλου;

Να παρακολουθούμε όλοι μαζί το δικό μου τηλέφωνο, επίσης το καταλαβαίνω! Ιδίως όταν δεν έχω να το πληρώσω. Μπορούν λοιπόν να μου το πληρώνουν ρεφενέ Μητσοτάκης, Ανδρουλάκης, Τσίπρας και Έλον Μασκ, ώστε να συνεχίζουν να ακούνε τι λέω, τι σκέφτομαι, τι θέλω και

να διασκεδάζουν.

***

Να παρακολουθούν όμως
μόνον το τηλέφωνο του Ανδρουλάκη (και να μην το παρακολουθεί ο Τόμπρας) το βρίσκω συγκλονιστικό! Αντιμετωπίζουμε

υβριδικό πόλεμο! Ασύμμετρη απειλή, παρακολουθούν τον Ανδρουλάκη και δεν παρακολουθούν τον Πολάκη! Τι είναι ο Ανδρουλάκης; Καλύτερος απΆ τον Πολάκη; Να επιληφθεί αμέσως η Επιτροπή Τιμών και Διαφάνειας της Βουλής (στην οποίαν ελπίζω να συμμετέχει ο Κουρουμπλής)! Θα

μου πείτε
τι σχέση έχουν οι Τιμές με τη Διαφάνεια; Μεγάλο το δίκιο σας! Ιδέαν δεν έχω! Εγώ απλώς τα γράφω όλα αυτά για να βρω κάποιον να μου πληρώνει το τηλέφωνο. Ώστε να μπορεί το Σύστημα να παρακολουθεί άνετα τον Ανδρουλάκη και να μαθαίνει τι σκέφτεται η νέα Αγγλίδα πρωθυπουργός για τη μεταφορά του Ροστόφ στη Σρι Λάνκα όπου η πράσινη ανάπτυξη (Ανδρουλάκης) έγινε υποθήκευση της χώρας για 99 χρόνια (Τσίπρας).

***

Καλό καλοκαίρι να Άχουμε
, δεν πειράζει αν το 66% της Ελλήνων (σχεδόν δύο στους τρεις) δεν θα πάει διακοπές, δεν πειράζει αν έχει καεί η μισή χώρα, δεν πειράζει αν έρχεται δύσκολος χειμώνας (ο Ρωσικός χειμώνας θα φταίει), δεν πειράζει αν «όλοι μαζί μπορούνε» να μας θεωρούν μαλάκες, αρκεί να μην παρακολουθούνται τα τηλέφωνα εκείνων που παίρνουν εντολές απΆ το τηλέφωνο…

ΣΤΑΘΗΣ Σ.

28•VII•2022


ΠΗΓΗ
https://edromos.gr/korios-ston-korfo-moy/
Επιστροφή στην κορυφή

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες