Περιοδικό Πολιτικής Και Πολιτισμικής Παρέμβασης


Σε εποχές που βασιλεύει το ψέμα, η διάδοση της αλήθειας είναι πράξη επαναστατική
Η Ελλάδα ανήκει στους Ελληνες

< Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας | Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας > 
Συγγραφέας Μήνυμα
Αγ. Παντελεήμονας
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 17, 2009 9:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Η Ελλάδα ανήκει στους Ελληνες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Η Ελλάδα ανήκει στους Ελληνες
(Συγκέντρωση διαμαρτυρίας)

ΕΛΛΗΝΕΣ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΑ
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ
ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ, ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΠΡΑΞΙΑΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ, ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ, ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ



ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ - ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ – ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ - ΕΞΕΓΕΡΣΗ

ΟΣΟ ΑΥΤΟΙ ΞΕΠΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ

Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ


ΤΕΤΑΡΤΗ 23.09.2009 ΩΡΑ : 7.00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓ.ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ




ΟΤΑΝ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥ, ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ‘ΑΗΤΤΗΤΟ’ ΤΟΥ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΟΥ ΤΕΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΥΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΤΩΝ ΤΟΥΣ

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΙΔΑΞΑΝ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ


ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ, ΠΛ. ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ΠΛ. ΑΜΕΡΙΚΗΣ, ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ, ΚΟΛΩΝΟΥ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΒΥΡΩΝΑ, ΔΑΦΝΗΣ, Ν. ΙΩΝΙΑΣ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΕΙΣΒΟΛΕΙΣ

Επιστροφή στην κορυφή
Βήχος Χαράλαμπος



Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: Ν .Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 17, 2009 11:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Αγ. Παντελεήμονας έγραψε:


ΤΕΤΑΡΤΗ 23.09.2009 ΩΡΑ : 7.00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ


ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓ.ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ





Ποιος παει στοιχημα Laughing οτι 6 ωρα θα ειναι εκει οι'αντιρατσιστές'για το μεροκάμματο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δημήτριος



Ένταξη: 17 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 40
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 17, 2009 4:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Απο την άλλη όμως πραγματικά πρέπει να ειναι απλοί πολίτες και να μην δώσουν το δικαίωμα σε μέλη της "Χρυσής Αυγής" να αμαυρώσουν την όποια διαμαρτυρία τους.

Ξέρουμε ότι κάτι τέτοιο περιμένουν οι διάφοροι προοδευτικοί δημοσιογράφοι για να ισοπεδώσουν τα πάντα.
_________________
Δημήτριος Ν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Παναγιώτης Βήχος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 17, 2009 11:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Η απάντησή μου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
O καθένας - και ο αδελφός μου μέσα - είναι υπεύθυνος των λόγων και των πράξεών του. Αν νομίζει ότι εγώ θα πάω στον Αγ. Παντελεήμονα για το... μεροκάματο, καλά κάνει και το γράφει.

Αν νομίζει ότι θεωρώ τον κάθε άνθρωπο, από οποιαδήποτε χώρα ίσο με μένα, και δεν επιτρέπω σε κανένα φασίστα να τον ξυλοκοπεί ή να του απαγορεύει να πάει ακόμα και στην Παιδικά Χαρά τα παιδιά του, για να πάρω από κάποιους μεροκάματο και πάλι καλά κάνει και το γράφει.

Αν θεωρεί ότι και αυτός είναι επιδοτούμενος και υποχείριο κάποιου δημάρχου επειδή παίζει σε κάποιες Συναυλίες γιατί αυτή είναι η δουλειά του, τότε και εγώ είμαι επιδοτούμενος.

Αυτή είναι η απάντησή μου.


http://politikokafeneio.com/Forum/viewtopic.php?p=155824#155824
Επιστροφή στην κορυφή
Βήχος Χαράλαμπος



Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: Ν .Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 17, 2009 11:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Παναγιώτης Βήχος έγραψε:
O καθένας - και ο αδελφός μου μέσα - είναι υπεύθυνος των λόγων και των πράξεών του. Αν νομίζει ότι εγώ θα πάω στον Αγ. Παντελεήμονα για το... μεροκάματο, καλά κάνει και το γράφει.

.


http://politikokafeneio.com/Forum/viewtopic.php?p=155824#155824



Εγω δεν ειπα για σενα Παναγιώτη
Συ ΗΠΑς Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Βήχος Παναγιώτης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 18, 2009 12:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Όταν γράφεις κάτι να σκέφτεσαι πρώτα. Και μάλιστα όταν το θέμα αφορά και τον αδελφό σου. Για δες εδώ:

http://patari.org/forum/viewtopic.php?t=1082&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=fb1b6d412303e3653e600ca36a6a6ea5

Για μένα λένε, με βάση αυτά που έγραψες εσύ. Εγώ δεν έκρυψα ποτέ ότι είμαι Διεθνιστής, αντιρατσιστής και Τροτσκιστής φυσικά. Και το θεωρώ Τιμή και όχι ντροπή.

Όταν, λοιπόν, έχει προηγηθεί μια ολόκληρη προπαγάνδα μέχρι και στην εφημερίδα ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ που με χαρακτηρίζει...επιδοτούμενο, με το σχόλιο σου είναι σαν να φωτογραφίζεις εμένα.

Οπότε ΕΣΥ είπες και όχι εγώ.

Και ξέρεις πως ζω, και αν είμαι επιδοτούμενος κανενός λαμόγιου. Δεν ξέρεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Βήχος Χαράλαμπος



Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: Ν .Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 18, 2009 1:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Βήχος Παναγιώτης έγραψε:

Όταν γράφεις κάτι να σκέφτεσαι πρώτα. Και μάλιστα όταν το θέμα αφορά και τον αδελφό σου.


Σιγά ρε μεγαλε , που δεν θα πω τη γνωμη μου,επειδη το θεμα αφορα και σενα



Βήχος Παναγιώτης έγραψε:



Εγώ δεν έκρυψα ποτέ ότι είμαι Διεθνιστής, αντιρατσιστής και Τροτσκιστής φυσικά


το ξερω Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ροβεσπιέρος
Site Admin


Ένταξη: 13 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 3102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 18, 2009 8:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Αυτές οι «κόντρες» και ιδιαίτερα μεταξύ αδελφών εδώ δεν είναι ελκυστικές.
Θα παρακαλούσα να σταματήσουν…
Το ζήτημα έχει εξαντληθεί ΠΟΛΙΤΙΚΑ…


_________________
«Οι Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης μέσα
σε καπιταλιστικό καθεστώς, είτε είναι απραγματοποίητες,
είτε είναι αντιδραστικές»(Λένιν)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Βήχος Παναγιώτης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 18, 2009 12:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Έχεις δίκιο Ροβεσπιέρε, αν και δεν πρόκειται για προσωπικές "κόντρες" γιατί με τον αδελφό μου δεν έχω προβλήματα προσωπικά. Το ζήτημα αυτό είναι πολιτικό και επειδή με αφορά και προσωπικά γιατί έχουν γραφτεί πάρα πολλά για το άτομό μου από ακροδεξιούς και φασίστες, γι' αυτό απάντησα.

Και γιατί κάποιοι σπεκουλάρουν πάνω στο σχόλιο του αδελφού μου. Οι πολιτικές διαφορές είναι κατανοητές και ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Όταν όμως μέσα από ένα σχόλιο του πολιτικά άσχετου αδελφού μου κάποιοι ξαναρχίζουν τις ίδιες λάσπες, τότε η απάντηση είναι επιβεβλημένη.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.
Επιστροφή στην κορυφή
Βηχος Μπαμπης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 18, 2009 4:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Βήχος Παναγιώτης έγραψε:
. Το ζήτημα αυτό είναι πολιτικό και επειδή με αφορά και προσωπικά γιατί έχουν γραφτεί πάρα πολλά για το άτομό μου από ακροδεξιούς και φασίστες, γι' αυτό απάντησα.




Ντοιτσλαντ Ερβήχε Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 22, 2009 11:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: πως παμε.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
πώς πάμε στην πλατεία του αγιου παντελεήμωνα με συγκοινωνία ???
Επιστροφή στην κορυφή

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες