Περιοδικό Πολιτικής Και Πολιτισμικής Παρέμβασης


Σε εποχές που βασιλεύει το ψέμα, η διάδοση της αλήθειας είναι πράξη επαναστατική
Άλλο πάλι αυτό...

< Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας | Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας > 
Συγγραφέας Μήνυμα
Φιλύποπτος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 30, 2009 10:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Άλλο πάλι αυτό... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Το ακόλουθο μήνυμα το έλαβα ως "προσωπικό μήνυμα" (e - mail) στον λογαριασμό μου, στο Π.Κ.

Κώστας Τζούμας έγραψε:
Λαμβανω το θαρρος αν και δεν σε ξερω και δεν με ξερεις, υποτιθεται.

Προτού κινήσω γη και ουρανό για να πας από κει που ήρθες τι θα έλεγες γαν εναν δημόσιο διάλογο με τον Αλβανό Xhuma;

Φυσικά, εδώ στο Πολιτκό Καφενείο.

Εσύ είααι παντού και εγώ μόνο στο Πολιτκό Καφενείο.

Ανοιξε ένα thread και τα λεμε.

Αν δεν θες σε παρακαλωψ μην κανεις cut and paste καθε φασιατικη ιδεα που σου εχει επιβάλλει ο Δ-Τ ελλειψει κρισεως και γνωσεως

Φυσικα αντι για σενα μπορουν να γραφουν όλες οι περσονες του ΠΑΤΑΡΙΟΥ

Ελπιζω να ανταποκριθεις στην προσκληση μου η οποια δεν θα καλυψει μονο κειμενα των κλασισκων (αυτα ειναι ευκολη υποθεση) αλλα και θεματα της πραγματικοτητας

Φυσικα ο στοχος μου ειναι να ΜΗΝ ΣΕ διαβαζη κανενας στο ΠΚ και ευρυτερα --ευκολο αφου εγω ειμαι Αλβνος κι εσυ εισαι Ελληνας

ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
ΑΝ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΑΕΙ ΠΚ, ΙΝΤΥ, ΠΑΤΑΡΙ, ΡΕΣΑΛΤΟ ΚΤΛ


Επειδή αδυνατώ να αντιληφθώ το περιεχόμενο αυτής της "πρόκλησης σε μονομαχία", και γενικά πώς προέκυψε ξαφνικά ένα μήνυμα σαν αυτό, και επειδή δεν μου αρέσουν οι ΧΑΖΕΣ ΑΠΕΙΛΕΣ και οι ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ των 2 ημερών, ΑΠΑΛΑΣΣΩ τον συντάκτη του από τον κόπο να περιμένει δύο ολόκληρες ημέρες, και ΕΠΙΣΠΕΥΔΩ την..."επαπειλούμενη" δημοσιοποίηση. (Μόνο που, επειδή δεν ασχολούμαι ποτέ με το Indymedia, ας το δημοσιεύσει κάποιος άλλος εκεί, αν αυτό είναι επιθυμητό.)

Σημειωτέον πως δεν γνωρίζω ΤΙΠΟΤΑ για τον συντάκτη του παραπάνω κειμένου.
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΤΑΒΕΛΗΣ



Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Στύρα Ευβοίας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 9:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Από την ίδια φαιά ουσία

Δεν μπορεί να αδιαφορεί κανείς αμοραλιστικά για τέτοιου είδους πρακτικές που καταγγέλλει ο «Φιλύποπτος».
Τέτοιου είδους μέσα λερώνουν και διαφθείρουν κάθε έννοια Ιδεών και πολιτικής αντιπαράθεσης.
Η βαθύτερη ουσία αυτών των πρακτικών είναι η μηχανιστική, προβοκατόρικη βία που επιδιώκει να πνίξει κάθε πάλη ιδεών, να γελοιοποιήσει τον «αντίπαλο» και να τον φιμώσει με τρομοκρατικές απειλές.
Τέτοιου είδους «όπλα» αντλούνται απευθείας από το φαιό οπλοστάσιο των προβοκατόρικων μηχανισμών του καθεστώτος και χρησιμοποιούνται από τους ποικίλους και πολύχρωμους προβοκάτορες γενίτσαρους…
Αποκαλύπτουν, επίσης, τη δραματική ιδεολογική κατάπτωση κάποιων δήθεν «αριστερών» και την καταθλιπτική τους πολιτική κενότητα.
Αποκαλύπτουν ακόμα ότι αυτοί οι δήθεν «επαναστάτες» δεν διαφέρουν σε τίποτα από τη «Χρυσή Αυγή» που καθημερινά ουρλιάζουν εναντίον της.
Τα ίδια «όπλα» χρησιμοποιούν με «αριστερά» προσωπεία, σαν το άλλο σκέλος της νεοταξικής προπαγάνδας και πρακτικής.
Διαβάστε το παρακάτω κείμενο από το «Κλασσικοπερίπτωση» για να τρομάξετε με τις ομοιότητες. Πανομοιότυπες προβοκατόρικες και τρομοκρατικές πρακτικές από φαινομενικά «αντίπαλα» στρατεύματα, αλλά ουσιαστικά «δίδυμοι αδελφοί»…
Ανοίξτε εδώ για να δείτε και τις εικόνες:


http://klasikoperiptosi.blogspot.com/2009/05/blog-post_4645.html


ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΜΑΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ

Πραγματικά χαρήκαμε που με τα χυδαιότατα e-mail σας επιβεβαιώσατε την ορθότητα των ισχυρισμών μας, ότι δηλαδή είστε η άλλη όψη του νομίσματος που θέλουν οι αρουραίοι της επερχόμενης παγκόσμιας δικτατορίας να έχουμε στην τσέπη μας.

Ναι εσείς και οι άλλοι που έκαιγαν την Αθήνα τον περασμένο Δεκέμβριο, είστε τα "τάγματα εφόδου" της "Νέας εποχής.

Οι χυδαίες απειλές και το αλήτικο λεξιλόγιο της βίας και του εγκληματία που χρησιμοποιείτε στα σχόλιά σας, δεν μας επιτρέπουν να τα αναρτήσουμε όχι γιατί μας φοβίζουν αλλά γιατί πιστεύουμε σε ένα διαφορετικό σύστημα αξιών το οποίο εσείς δεν το αντιλαμβάνεσθε.

Αυτό το οποίο όμως μας εξόργισε και απο εδώ και πέρα δεν θα σας αφήσουμε σε χλωρό κλαρί, είναι οι βλάσφημες "απόψεις" σας για την "εβραιόδουλη" θρησκεία μας.

Το μόνο που μπορείτε να προσφέρετε στην πατρίδα είναι να γίνετε αντικείμενο μελέτης της ψυχιατρικής επιστήμης, τα αποτελέσματα της οποίας θα είναι σίγουρα περισσότερο χρήσιμα στην κοινωνία απ΄ότι η παρουσίας σας ως πολιτικά "σκεπτόμενες" ...οντότητες.

Προς το παρόν δεν θ΄ασχοληθούμε με την ασθένειά σας, ούτε με την φυσιολογία του πνευματικού ευνουχισμού στον οποίο υποβληθήκατε απο τους χοντρομούρηδες αρχηγούς σας, οι οποίοι προσπαθούν να σας πείσουν ότι αποτελείτε την "καθαρότερη" ράτσα 'Ελληνα.

Είστε απολύτως άχρηστοι
για την πατρίδα μας και επικίνδυνοι διαστρεβλωτές του αρχαίου ελληνικού πολιτισμού, τον οποίον έχετε κόψει και ράψει στα μέτρα που σας έδωσαν οι "μοδίστρες" της νεο-ειδωλολατρικής και νεο-παγανιστικής νεο-εποχίτικης κοπροκουλτούρας.

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΤΑ ΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟΧΟ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΜΑΓΑΡΙΣΟΥΝ.

ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΤΑ ΔΥΣΩΔΗ ΑΠΟΒΛΗΤΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΗΣ Η "ΝΕΑ ΤΑΞΗ " ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ ,ΤΟΥ ΚΛΙΝΤΟΝ,ΤΟΥ ΜΠΟΥΣ,ΤΟΥ ΟΜΠΑΜΑ.

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ Η ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΙΚΗΣ ΣΥΣΤΑΣΗΣ ΝΕΟ-ΕΠΟΧΙΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ "ΧΡΥΣΗ" ΟΥΤΕ "ΑΥΓΗ".ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΡΦΩΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ "ΤΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ"






_________________
Φωτιά και τσεκούρι όχι μόνο στους
προσκυνημένους, αλλά και στους
πράκτορες και προβοκάτορες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Βήχος Χαράλαμπος



Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: Ν .Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 4:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Άλλο πάλι αυτό... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Φιλύποπτος έγραψε:
Το ακόλουθο μήνυμα το έλαβα ως "προσωπικό μήνυμα" (e - mail) στον λογαριασμό μου, στο Π.Κ.

Κώστας Τζούμας έγραψε:




ο Κώστας Τζούμας το ξερει?? Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 4:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Εγώ νομίζω ότι είναι ένας υπερφίαλος ανόητος, ο οποίος πάει να πουλήσει τσαμπουκά. Ο "Φιλύποπτος" καλά θα κάνει να τον αγνοήσει.
Επιστροφή στην κορυφή

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες